Mieszkania socjalne ze wsparciem

Opublikowany
22 kwiecień 2019
Autor
Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów

Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów od 2017 roku realizuje - jako jedna z kilku organizacji - projekt mieszkań socjalnych ze wsparciem, którego głównym celem jest pomoc osobom w usamodzielnieniu się. Wieloletnie oczekiwania na przydział mieszkania socjalnego, zadłużenie czynszowe, działania „czyścicieli kamienic”, wypadki losowe jak bezrobocie, choroba, wreszcie bezdomność itd., są przyczynami, z powodów których wielu lokatorów i lokatorek w Poznaniu potrzebuje wsparcia prawnego, socjalnego czy psychologicznego.

W mieszkaniach prowadzonych przez WSL zamieszkały głównie samotne matki z dziećmi (często po przemocy z ośrodków interwencyjnych ), rodziny wielodzietne, mężczyźni i kobiety bezdomni lub zagrożeni bezdomnością, mieszkańcy ogródków działkowych, a także osoby walczące z alkoholizmem i innymi uzależnieniami.

25 kwietnia 2019 z mieszkańcami tego typu lokali w dwóch lokalizacjach na ul. Młyńskiej oraz Grottgera spotkali się Zastępca Prezydenta Poznania Bartosz Guss oraz Prezes ZKZL Tomasz Lewandowski. Wizyty były okazją do wymiany doświadczeń z operatorami tych mieszkań, którymi są organizacje pozarządowe wyłonione w konkursie, a także z samymi lokatorami.

Obecnie w ramach realizacji programu stworzono już 41 mieszkań ze wsparciem, w których wydzielono 135 lokali socjalnych.

Wspieraj WSL

Apelujemy o wsparcie finansowe w postaci darowizny na pokrycie kosztów pomocy prawnej dla lokatorów. Każda wpłata umożliwi nam kontynuowanie działań obrony lokatorów przed skutkami antyspołecznej polityki mieszkaniowej.

Między innymi pomoże w walce z nielegalnymi eksmisjami oraz brutalnymi wysiedleniami z prywatnych kamienic przez "czyścicieli".

Darowizny prosimy przesyłać na nr konta 2111 6022 020000 0002 2389 6699 W tytule przelewu prosimy wpisać: "Darowizna dla Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów".

© 2020 Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów. Strona Trojka Design.