środa, 23 styczeń 2013 07:36

Dla policji race ważniejsze od nękania lokatorów

Nie będziemy tworzyć zespołów zajmujących się sprawami takimi jak nękanie lokatorów - stwierdził w Poznaniu wiceszef polskiej policji Krzysztof Gajewski.

Gajewski uczestniczył we wtorek w tradycyjnej naradzie rocznej z oficerami wielkopolskiej policji. - Obywatel w potrzebie powinien niezwłocznie otrzymać pomoc. Takie oczekiwania wynikają z badań opinii publicznej. To nasz cel na ten rok - mówił dziennikarzom.

Takiej pomocy nie doczekali się lokatorzy poznańskich kamienic, których bandyci zmuszali do wyprowadzki. W ostatnich dwóch latach rozkręcił się z tego niezły interes: tajemnicze firmy lub biznesmeni kupują tanio kamienice z lokatorami, szybko się ich pozbywają, a opuszczone mieszkania remontują i z zyskiem sprzedają. Zajmują się tym "czyściciele" kamienic, tacy jak okryty złą sławą Piotr Ś. Jego ludzie pod pozorem remontu dewastują kamienice, zalewają mieszkania, odcinają gaz, prąd i wodę. Policja długo ignorowała doniesienia lokatorów. Dopiero pół roku temu Piotrowi Ś. postawiono zarzuty za nękanie lokatorów, ale tylko jednej z kamienic. A jego ludzie właśnie zajmują się "oczyszczaniem" następnej kamienicy. Podobne dramaty rozgrywają się też w innych miastach.

Cały artykuł do przeczytania na poznan.gazeta.pl