wtorek, 18 grudzień 2012 13:18

APEL: IDZIEMY PO WODĘ DO WOJEWODY!

IDZIEMY PO WODĘ DO WOJEWODY

W środę 19. grudnia o godzinie12.00 wybieramy się pod Urząd Wojewódzki. W tym przedświątecznym okresie grupa poznaniaków została pozbawiona dostępu do bieżącej wody, gazu i prądu w wyniku nielegalnych działań kamieniczników. Czyściciele kamienic obserwując długotrwały bezwład władz miasta i rządu, czują się bezkarni, wyłączając mieszkańcom media, często tuż przed świętami. Cierpią mieszkańcy ulicy Stolarskiej, Matejki, Kościelnej, Kilińskiego, Litewskiej i wielu innych poznaniaków...

Po wodę do wojewody przyjdą mieszkańcy Stolarskiej, którzy już 8. miesiąc są zmuszeni żyć bez niej. W zeszłym tygodniu jedna z lokatorek nieomal przypłaciła to życiem. Powiatowy Inspektor Nadzoru Powiatowego nakazał przyłączyć wodę w kamienicy, ale decyzje uchylił, pod błahym naszym zdaniem, Nadzór Wojewódzki.

Tymczasem czyściciele działają. Lokatorzy kamienicy przy ulicy Niegolewskich 14 zostali poinformowani przez Piotra Ś., że od 1. stycznia „poradzi sobie z nimi inaczej”, czyli odetnie media. Tylko w zeszłym tygodniu do Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów zgłosili się lokatorzy z 4 kamienic należących do Macieja Schultza. Niektórzy z nich latami żyli bez dostępu do mediów.

W związku z tymi faktami, w tę środę, z wiadrami mieszkańcy przyjdą po wodę, aby móc jakoś przeżyć nadchodzące święta.

                                              

WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE LOKATORÓW