środa, 18 lipiec 2018 14:56

Oświadczenie – przywrócić wodę lokatorom!

Z początkiem tygodnia spółka miejska Aquanet odcięła wodę w jednej z kamieniec przy ulicy 28 Czerwca. Tym sposobem pięć gospodarstw domowych zostało pozbawionych do niej dostępu (w tym trzy osoby powyżej 70 roku życia i rodzina z czwórką dzieci). Bezpośrednio odpowiedzialnym za ten stan rzeczy jest pełnomocnik właściciela kamienicy, który nie przyjmuje czynszów i żadnych opłat od lokatorów, a jednocześnie doprowadził do sytuacji, że Aquanet postanowił zakręcić kurki w budynku. Policja odmówiła przyjęcia od lokatorów zgłoszenia o popełnieniu przestępstwa. W sprawie tej rozkłada ręce także Pełnomocniczka Prezydenta ds. Interwencji Lokatorskich, twierdząc, iż nie ma wpływu na Aquanet.

Aquanet – jak często w podobnych przypadkach –  nie ogląda się na skutki społeczne swoich działań. Jest rzeczą kuriozalną, że spółka zależna od miasta bez konsultacji z komórkami urzędu dopowiedzianymi za sprawy lokatorskie i pomoc społeczną, odcina mieszkańcom wodę. Taka sytuacja ma miejsce kolejny raz. Ktoś w mieście najwyraźniej nie rozumie, iż tym sposobem praktycznie wspiera „czyszczenie kamienic”.

Żądamy od Miasta Poznania natychmiastowego wznowienia dostaw wody do kamienicy przy ul. 28 Czerwca 166.

Żądamy ustanowienia procedur, które uniemożliwiłyby odcinanie wody przez miejskie służby, bez oglądania się na ogólnospołeczny interes, w tym dobro seniorów i dzieci!

Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów