W Kronice Miasta Poznania o WSL

Opublikowany
03 listopad 2021
Autor
Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów

Za chwilę minie 10. rocznica powołania do życia Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Na łamach Kroniki Miasta Poznania (nr 3/2021) ukazał się artykuł nt. współczesnego ruchu lokatorskiego w Poznaniu autorstwa Katarzyny Czarnoty i Jarosława Urbańskiego.

Opracowanie stanowi próbę omówienia genezy i aktywność poznańskiego ruchu lokatorskiego w okresie po 1989 roku ze szczególnym uwzględnieniem działań WSL. Autorka i autor próbują także dokonać oceny 10 lat działalności WSL pod kątem realizacji głównych postulatów. Nie wypada ona jednoznacznie. Z jednej strony udało się doprowadzić do uznania wielu z nich, z drugiej strony – część pozostała bez odpowiedzi lub nie do końca została wykonana.

Zachęcamy wszystkich do lektury : https://www.poznan.pl/mim/main/kronika,p,5793,5813.html?wo_id=485

Wspieraj WSL

Apelujemy o wsparcie finansowe w postaci darowizny na pokrycie kosztów pomocy prawnej dla lokatorów. Każda wpłata umożliwi nam kontynuowanie działań obrony lokatorów przed skutkami antyspołecznej polityki mieszkaniowej.

Między innymi pomoże w walce z nielegalnymi eksmisjami oraz brutalnymi wysiedleniami z prywatnych kamienic przez "czyścicieli".

Darowizny prosimy przesyłać na nr konta 2111 6022 020000 0002 2389 6699 W tytule przelewu prosimy wpisać: "Darowizna dla Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów".

© 2020 Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów. Strona Trojka Design.